Zespół Szkół Elektronicznych: ul. Wojciechowska 38, tel: (81) 537-15-52

Baner LO

ZespóŁ SzkóŁ Elektronicznych w Lublinie

X LO Mistrzostwa Sportowego

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: X LO Mistrzostwa Sportowego » Dla Kandydata » Kl. szybowcowa

Kl. szybowcowa

Klasa Szybowcowa

W 2006 roku Aeroklub Lubelski wyszedł z inicjatywą stworzenia sportowej klasy lotniczej w lokalnym liceum ogólnokształcącym. Jest to unikalny na Lubelszczyźnie projekt edukacyjny mający na celu umożliwienie młodzieży pogimnazjalnej zdobycie wiedzy, umiejętności i doświadczenia lotniczego. Projekt zyskał aprobatę i akceptację Kuratorium oraz Władz Lubelskich. Klasa lotnicza funkcjonuje już od 2008 roku w X L.O. w Lublinie przy ul. Wojciechowskiej.

Zapraszamy absolwentów gimnazjów do udziału w rekrutacji do Klasy lotniczej i podjęcia wspaniałego wyzwania jakim jest sport lotniczy.

Nauka w Klasie lotniczej obejmuje normalny program nauczania poszerzony ponadto o teorię i praktykę lotniczą, oparte na szkoleniu szybowcowym. Szkolenie na szybowcach najlepiej i najskuteczniej przygotowuje pilotów do kariery pilota. Szybownictwo, z uwagi na swoją specyfikę, gwarantuje najniższe koszty wyszkolenia lotniczego, a zarazem jest bezpieczne, ucząc czystości pilotażu i właściwej oceny możliwości aerodynamicznych statku powietrznego w odniesieniu do otaczających warunków atmosferycznych.

Uczniowie Klasy lotniczej w ramach dodatkowych zajęć szkolnych, nabywają wiedzę niezbędną każdemu pilotowi. Zakres nauki jest dość szeroki i wymagający dokładnego opanowania i zrozumienia. Teoria lotnicza stanowi bardzo dobre poszerzenie standardowych przedmiotów szkolnych, takich jak matematyka, fizyka, biologia czy geografia. Bardzo często adepci latania nabywają ogromnej motywacji do pogłębiania wiedzy, właśnie dzięki interesującym przedmiotom lotniczym - mających przełożenie na umiejętności pilotażowe.

Zajęcia praktyczne na lotnisku wymagają ponadto dobrej współpracy w grupie, ucząc koleżeńskości, odpowiedzialności i samodyscypliny. Nauka latania wiąże się również z dużą aktywnością fizyczną. W dzień lotny trzeba zwykle kilka razy przemierzyć lotnisko, nie wspominając o "wypuszczaniu" szybowców, czy ich przemieszczaniu. Cały dzień spędzony na powietrzu (i w powietrzu) w gronie przyjaciół z pewnością stanowi znakomity sposób spędzania wakacji i wolnego czasu.

     

X Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego

Klasy

Przedmioty w zakresie rozszerzonym

Nauczane języki obce

Przedmioty punktowane

klasa sportowa szybowcowa

język angielski, matematyka, fizyka (*)

język angielski

język niemiecki

język polski

język obcy nowożytny

matematyka

fizyka

*przedmioty w zakresie rozszerzonym uczeń wybiera po klasie 1.

 

© X LO Mistrzostwa Sportowego - 2015. Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij