Zespół Szkół Elektronicznych: ul. Wojciechowska 38, tel: (81) 537-15-52

Prev - Next
Znajdujesz się tutaj: X LO Mistrzostwa Sportowego » O szkole » Historia

Historia Zespołu Szkół Elektronicznych

Początki Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie sięgają roku szkolnego 1957/58,  kiedy to przy Zasadniczej Szkole Elektrycznej została utworzona jedna klasa o kierunku radio-technika. Nauka odbywała się w budynku przy ul. 22 Lipca. Rok później powstają nowe klasy i szkoła zostaje wyodrębniona jako samodzielna  placówka. Pierwszym dyrektorem szkoły był Jerzy Pawelec.

Sportowe tradycje Zespołu Szkół Elektronicznych

Sportowe tradycje szkoły sięgają roku 1970, kiedy to Kuratorium Oświaty i Wychowania w Lublinie powołało klasę usportowioną o profilu lekkoatletycznym, a na terenie obiektu rozpoczęto budowę bazy sportowej.

Najnowsza historia szkoły

Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte to dalszy rozwój szkoły. 10 października 1989 r. ZSEL został przyjęty do Klubu Przodujących Szkół w kraju.

© X LO Mistrzostwa Sportowego - 2015. Projekt i wykonanie - Freeline.